Używamy plików cookie by ułatwić korzystanie z naszej strony. Poprzez korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na twoim komputerze / urządzeniu.
AKTUALNOŚCI

W ogrodzie rośnie już nasz Dąb Niepodległości, odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Narodowy, włączając się tym samym do bicia #RekorduDlaNiepodległej - akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej uczniowie wzięli udział w lekcji na temat zwycięskiego powstania wielkopolskiego. W dniu 7 listopada odbył się również wykład pracownika naukowego Zakładu Myśli i Kultury Politycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - pana dr Mariusza Menza nt. "Ojciec niepodległości - Dmowski czy Piłsudski?". Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, ponieważ w dużej mierze opowiadała o tym, jakimi ludźmi prywatnie były te postacie,jakie posiadali cechy charakteru i co je łączyło. Kinomaniacy również mogli znaleźć coś dla siebie, podczas projekcji filmu HISZPANKA, opowiadającego historię powstania wielkiepolskiego.

W dniu 13 listopada, w ramach zakończenia obchodów Tygodnia Niepodległości gośćmi Samochodówki byli powstańcy..., a dokładniej członkowie STOWARZYSZENIA POZNAŃSKA GRUPA REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ "WARTA". Uczniowie biorący udział w spotkaniu odbyli żywą lekcję historii, podczas której zapoznali się szczegółowo z umundurowaniem oraz ekwipunkiem żołnierzy z okresu II Wojny Światowej.

  KLASY PATRONACKIE

aa    volvo log     dd      ee      ff      gg      hh      ii      jj      kk      ll      mm       nn      oo

bb      honda

 

tip     mpk

 

  poznanlogo poznan                               logo men                                bip logo