Używamy plików cookie by ułatwić korzystanie z naszej strony. Poprzez korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na twoim komputerze / urządzeniu.
DOKUMENTY DLA RODZICA

W odpowiedzi na pismo MEN z dnia 11 maja 2019 roku w trosce o bezpieczeństwo uczniów Dyrekcja Zespołu Szkół Samochodowych wraz z kadrą nauczycielską w oparciu o art. 68 ust.1 pkt 6 w związku z art. 51 ust. 1 pkt 1 oraz art. 60 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, Dz. U. kieruje do Państwa krótką informację o bezpieczeństwie w naszej szkole i pragnie zapewnić, że obowiązki w tym zakresie są realizowane.

Bezpieczeństwo to stan dający poczucie pewności i gwarancję jego zachowania. Wszyscy go potrzebujemy , by móc realizować codzienne cele. Szkoła jest miejscem, w którym poczucie bezpiecznego funkcjonowania jest jednym z priorytetów. Realizując w swej działalności treści zawarte w Programie wychowawczym i profilaktyki dokładamy wszelkich starań, by młodzież poznała wszystkie aspekty bezpieczeństwa i stosowała je w życiu codziennym. Uczniowie naszej szkoły rokrocznie dostarczają nam informacji o poziomie poczucia bezpieczeństwa, jakie towarzyszy im podczas pobytu w placówce i deklarują, że jest on stały i bardzo wysoki. Corocznie organizujemy Dzień Bezpieczeństwa, podczas którego odbywają się prelekcje szeroko omawiające to pojęcie. Szczególnie położony jest nacisk na bezpieczne zachowania na drogach, w wodzie, Internecie, czy podczas imprez publicznych itp. Szkolenia z zasad bezpieczeństwa i stosowania procedur alarmowych mają miejsce każdego roku i stale są przypominane różnorodne sposoby radzenia sobie z zagrożeniami. W szkole funkcjonuje system Pomocy psychologiczno – pedagogicznej, który zapewnia wsparcie i pomoc doraźną w postaci stałej współpracy oraz interwencji kryzysowej świadczonej przez specjalistów.

Pomocy można także szukać korzystając z dostarczonych uczniom i rodzicom adresów internetowych oraz pod numerami telefonów:
999 POGOTOWIE RATUNKOWE
998 STRAZ POŻARNA
997 POLICJA
112 TELEFON ALARMOWY
116 111 TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY


bezpiecznyinternet.edu.pl
dzieckowsieci.pl
twojasprawa.org.pl
dyżurnet.pl
saferinternet.pl

  KLASY PATRONACKIE

aa    volvo log     dd      ee      ff      gg      hh      ii      jj      kk      ll      mm       nn      oo

bb      honda

 

tip     mpk

 

  poznanlogo poznan                               logo men                                bip logo