Używamy plików cookie by ułatwić korzystanie z naszej strony. Poprzez korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na twoim komputerze / urządzeniu.
Warsztaty Szkolne

IMG 9glowne

Zakres działalności:

- dydaktyczno-wychowawcza dla uczniów Zespołu Szkół Samochodowych w zawodach Mechanik Pojazdów Samochodowych, Elektromechanik Pojazdów Samochodowych i Technik Pojazdów Samochodowych.

- usługi motoryzacyjne: badania techniczne pojazdów do 3,5 tony, obsługa i naprawa pojazdów, diagnostyka

- usługi produkcyjne: prace spawalnicze, ślusarskie, obróbki metali itp.

IMG 9094 

IMG 9213

IMG 9112

IMG 9253

W ramach zajęć dydaktyczno-wychowawczych na Warsztatach odbywają się zajęcia praktyczne. Posiadamy również pracownie specjalistyczne, gdzie przeprowadzane są zajęcia teoretyczne, prowadzone metodami laboratoryjnymi, jak również lekcje języka obcego. Funkcjonujące pracownie teoretyczne i praktyczne wyposażone są w nowoczesne materiały i pomoce dydaktyczne, zakupione ze środków finansowych, wypracowanych przez Warsztaty lub pozyskanych od sponsorów i współpracujących ze szkołą firm. Już od kilku lat Warsztaty Szkolne zamykają rok kalendarzowy wypracowując zysk. Pięniądze są w całości przeznaczane na rozwój bazy dydaktycznej Zespołu Szkół Samochodowych, w postaci zakupu nowoczesnych urządzeń, niezbędnych w kształceniu zawodowym oraz na remonty.

IMG 9261

IMG 9206 

IMG 9191

IMG 9169

Od wielu lat Warsztaty są ośrodkiem egzaminacyjnym dla trzech województw (wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego) dla nastepujących zawodów:

- Mechanik pojazdów samochodowych

- Elektromechanik pojazdów samochodowych

- Lakiernik

Centralna Komisja Egzaminacyjna przekazała na wyposażenie w/w ośrodka nowe podnośniki, kabinę lakierniczą, analizatory spalin, urządzenia do geometrii, skanery itp. Elementy te, wykorzystywane są jako baza dydaktyczna w trakcie roku szkolnego.

Podpisana przez szkołę umowa z Toyota Motor Poland przyczyniła się do otwarcia na terenie Warsztatow Szkolnych "Regionalnego Centrum Szkolenia". Centrum to, zostało w pełni wyposażone przez firmę Toyota.

IMG 9105

IMG 9259

IMG 9115

IMG 9156

 

Kierownik warsztatów: Jan Michalski

(61) 8791-241, tel/fax (61) 8755-173

Zespoł Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego

ul. Zamenhofa 142

61-139 Poznań

Regon 631257822

NIP 209-00-01-440

 

 

 

  KLASY PATRONACKIE

aa    volvo log     dd      ee      ff      gg      hh      ii      jj      kk      ll      mm       nn      oo

bb      honda

 

tip     mpk

 

  poznanlogo poznan                               logo men                                bip logo