Używamy plików cookie by ułatwić korzystanie z naszej strony. Poprzez korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na twoim komputerze / urządzeniu.
FAQ

Pytania i odpowiedzi związane z naborem do szkoły

1. Czy są zapewnione noclegi dla uczniów Zespołu Szkół Samochodowych w internacie lub bursie?

ODP: Nie nie posiadamy własnej bursy, jednak nie powinno to być problemem. Nasi uczniowie korzystają z gościnności bursy Zespołu Szkół Komunikacji przy ul. Czajczej 14 (tel. 618 351 011) - dogodny dojazd do szkoły. Oprócz tego można zgłosić się do bursy przy ul. Czeremchowej 22 (http://www.bursa2.poznan.pl).

2. Jaka jest minimalna liczba punktów z testów gimnazjalnych, aby dostać się do Zasadniczej Szkoły Zawodowej?

ODP: Nie ma minimalnej liczby punktów. Wszystko zależy od liczby chętnych do danego oddziału. Przyjmujemy 30 uczniów z najwyższą liczbą punktów. Jeśli liczba kandydatów zwiększy się np. do 60 i więcej, to postaramy się utworzyć dwie klasy.

3. W jakim stopniu technikum samochodowe kształci w zakresie elektroniki samochodowej? Czy ukończenie tej szkoły, pozwoli w przyszłości na kontynuację nauki na Politechnice?

ODP: Praktycznie, dziś nie istnieją samochody bez elektroniki. Już od kilku lat, intensywnie wdrażamy zagadnienia związane z mechatroniką pojazdową (połączenie informatyki, elektroniki, automatyki, pneumatyki i mechaniki precyzyjnej) - dysponujemy bardzo nowoczesnym wyposażeniem w pracowniach i na warsztatach szkolnych. W ramach kształcenia zawodowego prowadzone są zajęcia teoretyczne z podstaw elektrotechniki i elektroniki; na zajęciach laboratoryjnych realizowane są praktyczne ćwiczenia z tego zakresu, w pracowni diagnostycznej posiadamy nowoczesne testery diagnostyczne ( tester VAS 5051B- dla grupy VAG-a). Posiadamy takie samochody jak Audi A6, Citroen C6, Opel Zafira B, które służą do celów praktycznych i ćwiczeń. Nauka w technikum trwa 4 lata, o rok dłużej niż w liceum, ale oprócz wykształcenia ogólnego zdobywa się zawód. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kształcić się dalej, na studiach.

4. Jak szkoła radzi sobie z agresją i sytuacjami konfliktowymi?

ODP: Według raportów Policji, nasza szkoła uważana jest za jedną z bezpieczniejszych w Poznaniu. Wynika to z faktu, że położona jest na uboczu, przez co spotkać tu można niewielu ludzi z ulicy. Z zewnątrz obiekt jest systematycznie patrolowany przez Policję. Wewnątrz mamy ciągle rozbudowywany system monitoringu, którego podgląd ma portier, a obraz jest rejestrowany i bardzo łatwo można odtworzyć ewentualne zdarzenia. Każdy ujawniony sprawca jakiejkolwiek bójki, użycia przemocy jest surowo karany, do wydalenia ze szkoły włącznie. Raz w roku, za zgodą Rady Rodziców jest wytypowana klasa, którą sprawdza pies z sekcji antynarkotykowej Policji. Od momentu wprowadzenia tej akcji nie został stwierdzony ani jeden przypadek posiadania narkotyków wśród uczniów. Według przeprowadzanych, anonimowych ankiet wśród uczniów uzyskujemy informację, że czują się w szkole bezpiecznie. Bardzo ważna jest współpraca z rodzicami- nie lekceważymy żadnego sygnału z ich strony.

 

 

  KLASY PATRONACKIE

aa    volvo log     dd      ee      ff      gg      hh      ii      jj      kk      ll      mm       nn      oo

bb      honda

 

tip     mpk

 

  poznanlogo poznan                               logo men                                bip logo