Po czteroletniej przerwie wznowiono konkurs CAR MECHANIC JUNIOR EUROPE. W tym roku uczniowie z dzisięciu europejskich szkół samochodowych spotkali się w Brnie, w INTEGROVANÁ STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ BRNO. Poznańską samochodówkę reprezentowało dwóch uczniów wyłonionych wcześniej z eliminacji wewnątrzszkolnej.

Byli to: Dworak Matusz z klasy 4bt5 oraz Bąk Adam z klasy 4ct5. Do przedsięwzięcia zawodowego uczniowie byli przygotowani przez nauczycieli przedmiotów zawodowych tj. Mirosława Pietrasza (część teoretyczna) oraz Krzysztofa Kowalkiewicza (część praktyczna). Konkurs zainaugurowany został w środę 24 maja 2023, po czym uczestniczy przystąpili do 1 części zmagań - częsci teoretycznej. Nastepnego dnia, młodzi mechanicy sprawdzali swoje umiejętności podczas części praktycznaej, gdzie mierzyli się z 10 zadaniami. Wszystko odbywało się na przygotowanych stanowiskach, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt oraz pojazdy samochodowe. Ostatecznie Mateusz Dworak z 4bt5 w kwalifikacji końcowej uzyskał 5 miejsce, a Adam Bąk z 4ct5 zajął pozycję 10. Po ogłoszeniu zwycięzców i wręczeniu nagród, wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami udali się na uroczystą kolację. Uczniom reprezentującym naszą szkołę serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w branży !