1 autobus

Jeśli interesujesz sie branżą komunikacji miejskiej, lubisz się angażować w to co robisz, działasz z inicjatywą i wyobraźnią, a kontakty z ludźmi i praca zespołowa sprawiają ci radość, zapraszamy cię na praktykę do naszej Spółki

O Spółce:

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. jest liderem na rynku usług przewozowych miasta Poznania i okolic. Do zadań naszego przedsiębiorstwa należy przede wszystkim realizacja usług przewozowych zamówionych przez ZTM, zarządzanie taborem, codzienne czuwanie nad płynnością ruchu komunikacji miejskiej, likwidowanie skutków zdarzeń komunikacyjnych. utrzymanie infrastruktury torowo-sieciowej, przystanków. Do realizacji tych zadań potrzebujemy wykwalifikowanych, zaangażowanych ludzi, gotowych do współpracy.

Naszą Spółkę tworzy blisko 2500 pracowników. To dzięki ich zaangażowaniu rozwijamy się, unowocześniamy i odnosimy sukcesy. Co roku zajmujemy czołowe miejsca w ogólnopolskich rankingach. W Spółce stawiamy na rozwój, zaangażowanie i współpracę. Zatrudniamy wartościowych ludzi, oferując w zamian korzystne, stabilne warunki pracy. Zapewniamy pracownikom dostęp do wiedzy, zachęcamy i pomagamy w podnoszeniu kwalifikacji i zdobywaniu nowych specjalistycznych uprawnień. Dajemy możliwość przekwalifikowywania się i zmiany stanowisk w obrębie całego przedsiębiorstwa.  
Aby wykonać najważniejsze zadania przewozowe, zlecone przez ZTM, MPK Poznań Sp. z o.o. musi mieć sprawny sprzęt, gotowe do działania służby ratownicze oraz doskonale wyszkolonych pracowników. Cenimy u ludzi takie cechy jak:

?    PRECYZJA,
?    UWAŻNOŚĆ,
?    WYOBRAŹNIA,
?    UMIEJĘTNOŚĆ ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW,
?    DOCIEKLIWOŚĆ
?    ODPOWEDZIALNOŚĆ

Nasi mechanicy/elektromechanicy każdego dnia dokonują kontroli stanu technicznego pojazdów, diagnozują usterki i dokonują niezbędnych napraw. Część elektryków to osoby odpowiadająca za prawidłowe funkcjonowanie, przeglądy i konserwację napowietrznej sieci trakcyjnej oraz kablowej. Wszystko musi tu działać niezawodnie. Najważniejsze w przewozie ludzi jest bezpieczeństwo. W tej dziedzinie nie możemy pozwolić sobie na najmniejszy błąd czy niedopatrzenie.

Pracownicy z większym doświadczeniem w zespole Pogotowia Technicznego dbają o płynny ruch w mieście i usuwają skutki jego zakłóceń. Tu liczy się każda sekunda. Niezbędne są zarówno fachowa wiedza techniczna, samodzielność w rozwiązywaniu problemów i umiejętność podejmowania szybkich decyzji  co siła charakteru i stalowe nerwy.

MPK Poznań Sp. z o.o. wspiera rozwój uczniów
W ramach współpracy ze Szkołą Spółka objęła patronat nad klasą kształcącą w zawodzie elektromechanik samochodowy.
Oferujemy ciekawy program praktyk realizowanych w kluczowych dla działalności Spółki jednostkach. Zapraszamy do współpracy otwartych i zaangażowanych młodych ludzi zainteresowanych problematyką komunikacji miejskiej, chcących u nas rozpocząć swoją karierę zawodową.

Warto do nas dołączyć. Nasi uczniowie podczas praktyk będą mięli możliwość:
- poznać Spółkę i komunikację miejską ?od podszewki? i mieć wpływ na jej rozwój
- poznać tajniki pracy elektromechanika lub elektryka w różnych obszarach działania Spółki (autobusy, tramwaje, sieć energetyczna)
- poznać sposób pracy w jednostkach reagowania zespołów Nadzoru Ruchu oraz służb ratowniczych, pogotowia
- zdobyć cenne pierwsze doświadczenia zawodowe i rozwijać w praktyce nabytą wiedzę techniczną korzystając z rozwiązań Spółki
- dać się poznać dużemu, poznańskiemu pracodawcy
- jeszcze lepiej poznać siebie, swoje talenty by wyznaczyć swoje cele na przyszłość
- rozwijać umiejętności pracy zespołowej
- pracować w przyjaznej atmosferze.
 
Nasi praktykanci na czas pobytu w Spółce otrzymają:
- regularne wynagrodzenie
- możliwość skorzystania z części benefitów w ramach funduszu socjalnego
- stypendia i nagrody za wyróżniające się wyniki w nauce
- odzież roboczą
- pomoc wykwalifikowanych pracowników, specjalistów w swoich zawodach
- dostęp do niezbędnych narzędzi, oprogramowania, dokumentacji technicznej, statystyk, raportów, analiz etc. wszystkiego co potrzebne do efektywnej pracy
- możliwość poznania organizacji dużego przedsiębiorstwa, specyfiki pracy poszczególnych jednostkach, zajezdniach tramwajowych i autobusowych, działach technicznych, utrzymania taboru, analiz ruchu, nadzoru ruchu, a także administracji.
- po zakończonej nauce wybranym uczniom gwarantujemy zatrudnienie.

Czego wymagamy?
Od uczniów wymagamy:
- dobrych wyników w nauce
- zainteresowania branżą komunikacji miejskiej oraz wybranym przez siebie kierunkiem kształcenia
- zaangażowania i  inicjatywy, wyobraźni
- otwartości i komunikatywności
- umiejętności pracy zespołowej
- odpowiedzialności

Rekrutacja:
Proces rekrutacji na praktykę koordynuje szkoła w ramach zawartej ze Spółką umowy o współpracy
Dodatkowe informacje: Biuro Obsługi Pracowników MPK Poznań Sp. z o.o., ul. Głogowska 131/133, 60-244 Poznań, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 61 839 6162,